V pondelok som cestou do práce stretol kamoša, ktorý sa ma spýtal, či by som šiel na Autobusovú stanicu vyzdvihnúť jednu stážistku z Hong Kongu. Prišla pracovať na projekte „Me, Myself & I“ spolu s ďalšími 11 stážistami z celého sveta. Stážistku som teda odprevadil na internát, kde som stretol aj zvyšok skupiny. Chvíľu som tam zostal, aby som ich trocha spoznal.

Na druhý deň som už šiel vyzdvihnúť ďalšiu z Ukrajiny. Tiež som jej ukázal kde bude bývať a zostal trochu pokecať. Po príchode ďalšej stážistky sme šli kúpiť SIM karty do Eurovei a najesť sa do mesta. Nemali sme presný plán do ktorej reštaurácie a popravde ich v tej časti veľa nepoznám. Vtedy som si uvedomil jednu vec. Nebol som osoba, čo zvyčajne vedie ľudí. Veď je pohodlnejšie sa nechať viesť. Tak som to podvedome začal robiť aj pri hľadaní reštaurácie. No keď som videl, aký sú všetci zmätený musel som rozhodnúť, kam pôjdeme jesť. Zdá sa to ako úplná banalita, no pred tým som si to neuvedomil. V AIESEC som mal príležitosť byť tímlídrom dva krát, posledný raz pri organizovaní Develop_IT. Vždy som sa snažil, aby mal každý rovnaké právo rozhodnúť. Takto sa však trvanie práce len predlžuje a každý čaká na toho druhého. Pochopil som, že treba nájsť rovnováhu medzi rozhodovaním a ponechaním rozhodnutia na druhých. Mám sa ešte veľa čo učiť 🙂 Ale späť k stážistom.Na ďalší deň v stredu boli spoznávať Bratislavu, a potom trochu posedieť na trávniku pri Eurovei. Prvú časť som zmeškal. No potom pri posedení som sa dozvedel hlavne veľa o Turecku a Brazílii. Zaujalo ma, ako tam ľudia idú do ulíc protestovať za svoje práva aj na viac dní a po celej krajine. Aj napriek útokom od polície. Médiá o tom veľa neinformovali, no niet sa čomu čudovať.


Vo štvrtok som vzal stážistov na Slavín, aby si mohli Bratislavu pozrieť aj z hora. Potom nás už čakala iba večera v mekáči a večer uvítacia párty.

Boli to skvelé 4 dni a som rád každej príležitosti stretnúť sa s ľuďmi zo zahraničia a tiež možnosti zlepšiť si angličtinu. Učia ma inému pohľadu na svet, rozprávajú mi o svojej krajne a čo sa tam oplatí vidieť. Preto si takmer vždy rozšírim svoj zoznam krajín, ktoré chcem navštíviť. Verím, že sa mi podarí všetky 🙂

Od budúceho týždňa už začnú naplno pracovať. V dobrom závidím všetkým čo sa na projekt prihlásili a môžu s nimi stráviť skvelé 2 týždne.


Marek